Długo oczekiwane tąpnięcie

Prawdziwy koniec lokalnej bani
Od mojego ostatniego wpisu minęło 6 tyg. nie wierzyłem, że tak wysoko potrwa faza manii na Bitcoinie. Dla mnie 7000$ wydawało się niebotycznie wysoko ale szczytem okazał się psychologiczny próg 20000$ o którym sporo inwestorów pisało tuż po tym jak CME ogłosił wprowadzenie kontraktów futures na bitcoinie do swojej oferty.

Myślę, że można już założyć ze nasza lokalna bania na Bitcoinie pękła, dlatego czas na małe podsumowanie bieżącego roku. Urosła ona dość przypadkowo najpierw trwała kilkumiesięczna cicha dystrybucja z tendencją wzrostową, potem rajd w górę bo byliśmy już blisko poprzedniego szczytu. Następnie mieliśmy przebicie szczytu, euforia, pompa pod legalizację w Japonii. Schłodzenie emocji poprzez chiński ban, szybki powrót bo niebyły to do końca prawdziwe informacje. Kolejny strzał zapoczątkował ogłoszony fork, czyli darmowe bity dla każdego, udało się więc kolejny fork dorzucił paliwo kolejny raz. Dalej rozpoczęliśmy pompę pod planowany Segwit 2x, został odwołany więc krwawa korekta była nieunikniona, ale na horyzoncie widać już było chęć wprowadzenia fiuczersów na globalnym rynku instrumentów pochodnych. Więc wystartował ostateczny atak na szczyt najpierw z powodu wprowadzenia kontraktów na CBOE 10 grudnia następnie na CME 18 grudnia. Zwieńczeniem kilkumiesięcznego rajdu było obiecane przez wielu już analityków 20000$. Głównym sponsorem wzrostów i zbawicielem kursu po każdej korekcie był generowany przez Bitfinex Tether.

Obecnie skończyły nam się dobre newsy i zaczęły kłębić czarne chmury. Wszystko wskazuje na kilku miesięczny rynek niedźwiedzia. Scenariusz jaki widzę wygląda tak: Podjazd jeszcze pod 16,5 tys. $ (return to normal) i powolny zjazd docelowo na 4,4 tys. $ z możliwą szpilką na 3 tys. $ aż do końca marca. Z wiosną powolne wspinanie, stabilizacja i klinowanie nawet do końca roku 2018. Fiuczersy mogą ustabilizować wahania ale nie muszą bo można tam shortować do woli. Osobiście od 2 tygodni jestem wyprzedany z bitów w 80%, nikogo nie namawiam to tylko moja wizja. W przyszłości za 2-3 lata poziomy 100-200 tys. $ są jak najbardziej możliwe zwłaszcza jak wprowadzą Lightining Network. Jednak potem bitcoin i czołowe krypto podupadną bo rządy zaczną wprowadzać własne cyfrowe waluty. Na razie Wall Street zgodziło się na fiuczersy a to znaczy, że mają już przygotowany plan kontroli na razie pozwolą by cała ulica wpompowała tam wszystkie swoje oszczędności. Potem po wielkim kryzysie wolnościowej idei bitcoina wprowadzą własne w pełni regulowane i legalne bankstersko-rządowe kryptowaluty. Moje poglądy podziela również Trader21 w wywiadzie dla NTV.

Tak to widzę następny rok skala log.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.