Misja

Celem portalu jest edukacja finansowa w zakresie inwestycji w kryptowaluty. Będę starał się ukazać podstawowe wskaźniki dające sygnał do zakupów lub sprzedaży wybranych walut, w oparciu o kurs bitcoina. Do zobrazowania zachowań tłumu posłużę się zarówno dobrze znana analizą techniczną jak i cyklami księżycowymi. Nieodłącznym elementem analizy będzie boska liczba fi dzięki której możemy opisać wszelkie zależności zjawisk i obiektów we wszechświecie. Postaram się znaleźć coś zarówno dla daytraderów jak i tych longterm.

Jak wiemy rynek jest nieustannie zalewany nowymi kryptowalutami a wszystkie są do siebie bardzo podobne. Pokaże jak wybrać te najbardziej niedoszacowane by skupić się na inwestowaniu z dala od tłumu, wiąże się to oczywiście z cierpliwym czekaniem aż dostrzegą je masy.

Zdaję sobie sprawę z ryzyka jakie niosą inwestycje w tak młode i niepewne aktywa i to, że mogą tak szybko zniknąć jak się pojawiły. Całkowity upadek jest raczej niemożliwy, a wysoka stopa zwrotu rzędu 100-500% w ciągu kilku dni czy tygodni nam to wynagradza. Oczywiście tak samo szybko możemy stracić, dlatego dla bardziej bojaźliwych zalecam wybierać bezpieczniejsze aktywa typu srebro, złoto, lub odpowiednio zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. Mimo wszystko uważam obecnie krypto za mniej ryzykowne od rynku akcji, obligacji zwłaszcza w czasie gdy kolejna fala kryzysu gospodarczego przed nami. Jest spora różnica na korzyść kryptografii. W momencie gdy rynek akcji i kredytów załamie się chociażby poprzez podniesienie rekordowo niskich stup procentowych, powstanie fala ograniczeń wypłat depozytów lub ich częściowe przejęcie przez banki w celu odzyskania płynności finansowej. Co jak wiemy miało miejsce na Cyprze. Nastąpi masowa ucieczka w kruszce i właśnie w kryptowaluty mimo ryzyka są lepsze niż gotówka w skarpetach gdyż nie są narażone na hiperinflację no i nikt nie może ich nam przejąć gdy całość trzymamy na zimnym portfelu.

NexusHash

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.