ABC analizy

Jedną z metod analizy technicznej są fale Elliotta. Wylicza się je na podstawie liczb Fibonacciego i boskiej liczby φ=1,618.

Złota spirala
Bazę naszej analizy można przedstawić w postaci złotej spirali. Każdy kawałek jest większy od poprzedniego o liczbę 1.618. Jak można zauważyć coraz większe fragmenty tworzą ciąg Fibonacciego. Złotą proporcję zawierają wszystkie elementy i zjawiska we wszechświecie. Można ją także wpisać w reakcje tłumu czyli na giełdzie.

(Poniżej zobrazowanie spirali)
1

Fale Elliotta
Klasyczny model fal Elliotta opiera się na ciągu Fibonacciego czyli 5 fal wzrostowych i 3 spadkowe
Fale są zazwyczaj wypadkową liczb przemnożonych przez liczbę fi-1=0.618 lub fi= 1.618.
Ciągi tych liczbą łączą się w grupy by potem stworzyć strukturę fraktalną. Ogólny opis teorii fal odsyłam do wikipedi. TU

Rysunek podglądowy
ff

Wskaźniki Fibonacciego
Aby wytłumaczyć zachowanie rynku w kontekście psychologi na podstawie złotej liczby fi i ciągu Fibonacciego stworzono kilka wskaźników, im wyższy interwał tym lepiej one działają:

1. Wachlarz Fibo (podobny do Ganna)
2. Czasówki Fibo (strefy czasowe)
3. Łuki Fibo
4. Poziomy Fibo (mierzone wewnętrznie i zewnętrznie)
5. Spirala Fibo
6. Układy Gartleya

Szczegóły znajdziecie TU, dla mnie najbardziej przydatne, które stosuję to wachlarz i poziomy Fibo, najsilniej i najczęściej działa poziom 61.8%.

Techniki Ganna
Są to techniki podobne do tych Fibonacciego, szczególnie wachlarz Ganna, skupiają się one bardziej na czasie i kątach nachylenia prowadzonych linii trendu. Moją ulubioną jest wachlarz, szczegóły TU

Reakcja na poziomy Fibo
Kiedy na jakiejś walucie krypto pojawia się jakaś ukryta istotna informacja wykres zachowuje się w specyficzny sposób. Porusza się zgodny z teorią fal Elliota i reaguje na kluczowe poziomy Fibonacciego.

1. Etap: Pojawienie się informacji
Nie wszyscy są pewni początkowo to tylko plotki mamy mały wzrost i korektę 1 i 2 fala.
2. Etap: Potwierdzenie informacji
Okazuje się że informacja była wiarygodna, pojawiają się nowi inwestorzy lawina nabiera pędu mamy 3 i 4 falę. Następuje euforia i kolejny wzrost zazwyczaj większy o liczbę fi, kończy się on 5 falą.
3. Etap: Trend spadkowy pesymizm.
Pojawia się fala A korekcyjny mamy schłodzenie entuzjazmu, dalej fala B ponowny wzrost, tłum dochodzi do wniosku że przesadził ze spadkami i na koniec C ponowne zejście poniżej A wartość 61,8 % całej banki.
4. Etap: Stabilizacja normalizacja
To moment trawienie informacji oswojenie z nowymi wartościami. Dochodzimy do stanu równowagi czyli wartości 50% całej banki.

Przykład na kursie LTC, informacja o wejściu na giełdę chińską OKcoin, wartość w Yuanach w ciągu jednego dnia. Drugi rys. BTC wybija się z miesięcznego klina

 
Formacje cenowe – klasyczne AT
W celu ustalenia dalszego trendu warto wypatrywać klasycznych formacji cenowych. Wybicia na wyższych interwałach D1, W1 są dosyć silne i pozwalają uzyskać bardzo korzystne Risk/Reward ratio, często powyżej 1:5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.