Filozofia bogactwa

Przedstawione poniżej poglądy są zbiorem moich doświadczeń i nabytej wiedzy z różnych źródeł. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza ma całkowite prawo, chętnie wysłucham waszych wniosków ze swoich doświadczeń. (Zbiór będzie ciągle aktualizowany)

I. Wszystko jest energią
 Podstawą wszystkiego są nasze myśli i przekonania na własny temat. Powielane setki razy stają się rzeczywistością i przyciągają podobne zdarzenia. Zyskują na mocy kiedy wkładamy w nie więcej energii np. poprzez emocje. Najlepszą metodą do kontroli własnych myśli jest ich wyciszenie poprzez medytację lub świadomość poprzez zmianę nawyków myślenia a te zmienimy systematycznością. Myśli zamieniają się w słowa i czyny a te w przyzwyczajenia by na koniec stać się naszym przeznaczeniem. Jeśli chodzi o medytacje i pieniądze polecam artykuł Adama [TU].

II. Programy podświadomości
 Programy posiadamy od 4-go roku życia kiedy zaczęła się kształtować nasza świadomość tego kim jesteśmy i co mówi o nas środowisko. Jeśli było to zdrowe środowisko nie ma problemu, wiemy że bogactwo jest dobre i zasługujemy na to. Nasi rodzice byli przedsiębiorczy i umieli je przyciągać w zdrowy sposób pracą rąk lub inwestycją, dzieląc się z innymi i gratulując sukcesu bez zazdrości.
Programy podświadomości możemy zmieniać świadomie powtarzając wzorzec lub podświadomie poprzez hipnozę w stanie głębokiej relaksacji będąc w fazie alfa naszego mózgu. W takim stanie najlepiej stosować afirmację. Następnie można dołożyć wizualizację osiągniętego celu, co czujesz jakbyś to już miał. A także wdzięczność, wszystko musi być z Tobą spójne i bez najmniejszej nuty wątpliwości.

III. Przykłady wadliwych wzorców
 Jedną z najczęściej spotykanych blokad jest pogarda ludzi biednych w stosunku do bogatych. Pozwala ona zachować własne poczucie wartości. Twierdzenie, że są oni źli i nieuczciwie zarobili majątek. Inni z kolei są przekonani, że aby coś zarobić muszą ciężko pracować tym czasem nie jest to prawda. Jedyna różnica między ludźmi bogatymi a biednymi to sposób myślenia czyli tak zwana świadomość bogactwa. Lub inteligencja finansowa, zaczynamy dostrzegać sposoby których wcześniej nie zauważaliśmy, zmienia się nasza percepcja rzeczywistości. Kolejnym często spotykanym negatywnym przekonaniem jest twierdzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. Pozwala nam to pozostać w strefie komfortu i nic z tym nie robić. Każde z przekonań coś nam daje inaczej nie byłyby trwałe i prawdziwe. Najlepsze jest to że tacy ludzie przyciągają podobny tworząc wręcz kręgi nieudaczników wzajemnie się wspierających, myślących że są słabi i grzeszni. Wpajano nam głupoty że łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu do królestwa bożego. Tymczasem bogactwo i obfitość jest dobre. Pozwala nam się rozwijać doświadczać i żyć pełnią życia a nie z dnia na dzień bylejakością. Możemy się nim dzielić pomagając innym. Zachęcam także do przeczytania wpisu Moniki: Świadomość Bogactwa. Oraz do wpisu Pawła: Mentalność biedaka.

IV. Afirmacje
 Afirmacje aby były skuteczne muszą wewnątrz nas wydawać pozytywny wydźwięk, zgodność ze sobą samym. Nie powiemy, że „jesteśmy bogaci” kiedy nie chcemy tego, a kiedy się nawet pojawi nie wiemy co z tym zrobić, nie umiemy wykorzystać. Mamy lęk przed stratą lub dyskomfort, że nie zasługujemy na nie bo przyszły zbyt łatwo.
Te wszystkie blokady wewnętrzne musimy krok po kroku przepracowywać afirmacjami pomocniczymi.
Dla naszej podświadomości niema pojęcia dobra i zła ona działa według wyuczonego schematu automatycznie. Nie ma dla niej także czasu jest ona zawsze w Tu i Teraz. Myśli ona w sposób podobny do dziecka.

 Afirmacje dobrze jest pisać/czytać w trzech osobach imiennie, regularnie i aby dotyczyły wszystkich aspektów życia, bo musza się uzupełniać. Samo bogactwo czy obfitość jest tylko ogniwem w łańcuchu szczęścia. Dodatkowo dobrze by było by miały ono początkowo formę akceptującą wybaczającą, by nie pojawiły się już jakiekolwiek wymówki. Unikamy słowa nie i negatywnych znaczeń, mają być tylko pozytywne skojarzenia.
   klucz: szczęście, bogactwo, sukces, obfitość, odwaga, wdzięczność, radość, spełnienie, rozwój, zdrowie, zwycięstwo, satysfakcja, zadowolenie.

Przykłady sukcesywnych afirmacji:
  – Ja [imie] zasługuję na bogactwo i obfitość które mnie otacza, dziękuję za nie.
  – Akceptuję przeszłość bo wiem, że teraz każdego dnia staję się coraz bogatszy.
  – Wybaczam sobie i wszystkim negatywne nawyki myślenia.
  – Ja [imie] z każdym dniem mam coraz większe dochody, widzę coraz więcej możliwości zarobku.
  – kilka ciekawych

 Po jakimś czasie warto je modulować zmieniać, w zależności od tego jak szybko dokonasz postępu. Istnieje założenie ,że przeprogramowanie podświadomości czy wyrobieni nawyku zajmuje 21 dni ważne by w tym czasie nie robić przerwy dłuższej niż jeden dzień. Według mnie czasem jest to trochę dłużej miesiąc dwa, choć efekty mogą być też po tygodniu, zwłaszcza kiedy włożysz w to naprawdę sporo energii.

V. Dziel się energią
 Energia musi krążyć inaczej zanika. Pieniądz także jest formą energii i im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz. Często nawet więcej bo energia rezonuje poprzez wdzięczność. Mówi o tym jedno z Siedmiu duchowych praw sukcesu: Prawo Dawania i Brania.
Jak wyrobić sobie nawyk?
 1. Spróbuj zawsze dać coś każdemu, kogo spotykasz w danym dniu, choćby dobre słowo myśl.
 2. Z wdzięcznością przyjmuj wszystko, co dostajesz od innych, ciesz się z drobnych rzeczy.

Im więcej energii włożysz w środowisko tym więcej ono zainwestuje w Ciebie. Możesz być liderem, inicjatorem zmieniać nastrój grupy, otoczenia. Twoje życie zacznie płynąć. Możesz być tech cichy niezauważalny, pasywny, zamknięty we własnym świecie, nie spodziewaj się wtedy zmian.

VI. Działanie, skuteczność, motywacja
 Same myśli bez działania nie doprowadzą nas do sukcesu. Po prostu musimy zacząć w którymś kierunku iść wyznaczać cele, zapisywać je, rozbić na mniejsze kroki a niespodziewane zbiegi okoliczności naprowadzą nas na właściwą drogę. Stajesz się mistrzem w tym w co wkładasz najwięcej energii więc zastanów się czy przynosi Ci to korzyści czy nie marnujesz czasu.
 Nie możesz osiągnąć tego co ma mniejszość robiąc to co większość. Nie możesz oczekiwać, że uzyskasz inne efekty kiedy ciągle robisz tak samo, zmień sposób, środowisko. Chcesz osiągnąć sukces otaczaj się ludźmi sukcesu naucz się myśleć tak jak oni. Zweryfikuj swoje środowisko czy na pewno Ci służy a nie ogranicza i ciągnie w dół. Prześledź świadomie swój jeden miesiąc, jakie dominują myśli każdego dnia, kogo spotykasz, jaki Ci ludzie dają feedback, prowadź dziennik zmian by je utrwalić. Uważaj na złodziei marzeń, sukces wzbudza u innych zazdrość, czy na pewno są Ci potrzebni? I pamiętaj ilość porażek jest proporcjonalna do ilości sukcesu i nawet ta największa najbardziej bolesna może być najlepsza lekcją w Twoim życiu.

VII. Wyższy poziom abstrakcji
 Najwyższym poziomem Twojego umysłu jest nadświadomość. To już poziom pamięci z naszej Wyższej Jaźni, źródło inspiracji i pomysłów. Trudno nawiązać z nią kontakt w codziennym zgiełku i nadmiarze myśli. Można do niej dojść łatwiej poprzez samokontrolę i medytację. Przykładem może być Einstein lub Tesla. Poziom ten posiada niesamowite zasoby wiedzy wręcz połączenie Boskie.
 Istnieje jeszcze nieświadomość zbiorowa, sposób postępowania grup ludzi społeczności, narodów ich mentalność, często dziedziczona genetycznie, może nią być instynkt przetrwania, wzorce i doświadczenia, które powielaliśmy od początku istnienia człowieka na ziemi.

VIII. Twoje sny
 Sny są dość ważne w Twoim życiu, często pokazują z jakim problemem musisz się zmierzyć jakie masz lęki i programy. Pozwalają współpracować z Twoją podświadomością i nadświadomością. Odpowiednio działając w dzień lub też przed snem możesz uzyskać odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania. Kluczem jest uzyskanie świadomych snów (Lucid Dream) i ich regularne zapisywanie. Zazwyczaj nie są to gotowe rozwiązania ale ich symbolika, której rozpoznawanie to także umiejętność do nauczenia. W snach możesz również dojść do poziomu w którym będziesz się uczył nowych rzeczy, ćwiczył. Jeśli chodzi o bogactwo istnieją techniki odkrywania przyszłości w czasie snu, np. zdarzenia giełdowe, łączymy się wtedy z pamięcią zbiorową która już coś ustaliła, oczywiście niema 100% skuteczności i musimy nauczyć się interpretacji. Więcej w darmowym poradniku Adama Bytofa „Sny wygrywających”.

Powodzenia w praktyce,
Nexushash

d1431687989


Inspiracje:
 „Sukcesywne Afirmacje” – Robert Krakowiak
 „Potęga podświadomości” – Murphy Joseph
 „Tworzenie Rzeczywistości” – Waldemar Witkowski
 „Kwadrat przepływu pieniędzy” – Robert Kiyosaki
 „Sny wygrywających” – Adam Bytof (darmowe E-booki)
 „Poradnik przetrwania w życiu” – Bear Grylls

2 comments

  1. Bardzo dobry artykuł. Znam pewną panią z Wrocławia panią Iwonkę która bardzo mi pomaga pod względem afirmacji i duchowego rozwoju a w zasadzie zrozumienia co to są programy i jak się ich pozbyć.Parę lat temu miałem firmę którą straciłem wraz z dorobkiem całego życia przez nieuczciwych wspólników.Teraz przy jej pomocy powoli staje na nogi i bardo szukam kogoś nazwijmy go mentorem aby pomógł mi podnieść się finansowo. Jeśli możesz mi jakoś pomóc udzielając mi wskazówek było by super.

    z góry dziękuje.

  2. Świetne spostrzeżenia. Większość już wprowadziłem w życie, m.in. po czytaniu książek o rozwoju biznesowym.
    Kilku przecinków brakuje i jeden poważny błąd : ” Istnieje jeszcze nieświadomość zbiorowa,” tu raczej nadświadomość zbiorowa albo świadomość zbiorowa. Pozdrawiam i życzę sukcesów każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.