Program partnerski

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę w handlu kryptowalutami możesz założyć konto z poniższych linków. Dodatkowo wspomożesz mnie w utrzymaniu serwisu, na pewno dzięki temu pojawi się więcej użytecznej wiedzy. Wszystkie polecane produkty są przeze mnie sprawdzone.

A. Przeglądarka Brave
Zachęcam Cię do instalacji szybkiej przeglądarki Brave, która blokuje skrypty śledzące twoją aktywnośc w internecie oraz reklamy, pozwala także na dodatkowe wsparcie twórców stron lub kanałów YT tokenami BAT (Basic Attention Token). W przyszłości będzie można odblokować reklamy i zarabiać na ich oglądaniu. Dodatkowo zachęcam do instalacji wtyczki i wyszukiwarki Presearch w której zarabiasz tokeny za każde wyszukane słowo, na start dostaniesz 25 tokenów, wypłaty od 1000 sztuk. Obydwa krypto tokeny możemy zamieniać na pieniądze fiat.

presearch


B. Portfel sprzętowy Ledger
Zachęcam cię do zakupu bezpiecznego portfela sprzętowego do przechowywania kryptowalut francuskiej firmy Ledger. Najpopularniejsze modele to Ledger Nano S i Ledger Nano X. Pierwszy jest sporo tańszy, komunikuje się poprzez złącze USB. Drugi model X jest bezprzewodowy więc można nim zarządzać z poziomu smartfona. Do konfiguracji i wglądu do portfela korzystamy z Aplikacji Ledger Live.
Ledger Nano S - Bezpieczny portfel sprzętowy


C. Polskie giełdy kryptowalut
Aktualny wolumen transakcji możesz zobaczyć [tutaj]

Bitbay.net

gielda

Bitbay.net to pierwsza pod względem obrotów giełda w Polsce, powstała w 2014. Obecnie główna siedziba znajduje się na Malcie z licencją i regulacjami tamtejszego rządu. Zabezpieczenia są na wysokim poziomie z wykorzystaniem kluczy Multisignature. Ilość oferowanych kryptowalut stale rośnie, obecnie ponad 20 nominowanych w PLN, USD i EUro. Rejestracja jest szybka, interfejs bardzo przejrzysty i intuicyjny w dwóch trybach podstawowy i zaawansowany. Dodatkowo możemy dokonywać zleceń używając prostego bota. Konto możemy założyć również na firmę, automatycznie otrzymamy stosowne faktury. Do dyspozycji mamy wiele możliwości wpłat jak i wypłat tu potrzebna jest weryfikacja KYC. Ciekawym rozwiązanie są wypłaty gotówki poprzez bankomat przy użyciu kodu SMS i systemu SkyCash. Wpłaty dość szybkie w ciągu godziny możemy dokonywać na Poczcie Polskiej.

Bitmarket.pl – upadła

BM

Bitmarket.pl to jedna z moich ulubionych giełd. Założona w 2014 przez zespół AfterMarket. Platforma dostępna w wersji polskiej i angielskiej. Handel na dwóch walutach LTC i BTC tą drugą możemy handlować mając Euro. Szybkie wpłaty/wypłaty, prosty intuicyjny interfejs. To co ją wyróżnia to możliwość stosowania dźwigni na LTC 1:3 i 1:10 na BTC. Choć czasem dobre zamknięcie pozycji jest trudne i raz na kilka miesięcy można wpaść na flash crasha ze względu na płytkość giełdy. Jeśli nie chcemy ponosić ryzyka możemy zarabiać na swapach rozliczanych codziennie, oprocentowanie jest zmienne w zależności od liczby chętnych do pożyczenia naszych monet.


D. Zagraniczne giełdy kryptowalut

Binance

Binance.com to największa giełda pod względem obrotu dobowego. Duża ilość kryptowalut, siedziba na Malcie z odpowiednią licencją i regulacją tamtejszego rządu. Nie obsługuje tradycyjnych walut FIAt, jako dolar używany jest Tether USDT. Ciekawostką jest token Binance coin który pozwala brać udział w zyskach firmy i daje możliwość mniejszych prowizji za transakcje na tej giełdzie.

WelTrade

WelTrade – dość dobry broker (model STP) do gry na kryptowalutach którego sam używam. Do wyboru ponad 10 par z lewarem maksymalnym 10:1. Dane pobierane z giełdy HitBTC i Bitstamp. Wygodna platforma MT4. Anonimowe wpłaty i wypłaty w krypto ale konto prowadzone w walucie USD lub Euro. Wymagana weryfikacja KYC (skan dowodu + adres).

BitMEX

Bitmex – Największa giełda do handlu krypto na kontraktach z potężnym lewarem 100:1. W ujęciu dolarowym mamy dwie waluty Ethereum i Bitcoin. Wpłaty i wypłaty anonimowe nie jest wymagana weryfikacja KYC. Operujemy cały czas na kryptowalutach Bitcoin ma symbol XTB. Polecana jedynie zaawansowanym graczom gdyż czasem dochodzi w niej do manipulacji kursu i zapychania się zleceń zwłaszcza w czasie dużych ruchów. Lewar kusi ale najrozsądniej korzystać z 3 lub 5 max 10:1. Duża zaleta to możliwość zaczęcia gry od 0.0001 BTC i uczenia się tradingu stopniowo podnosząc wielkość pozycji. Niektórzy nazywają tą giełdę szulernią lub kasynem.

Przy każdym koncie zalecam używać zabezpieczeń 2-factor authentication
Jeśli nie tradujesz nie należy trzymać środków na giełdzie, lepiej przelać je na własny portfel

W przypadku tradingu warto dokonywać regularne wypłaty.