Handel na platformie MT4

Dlaczego Meta Trader 4?
– Najpopularniejszą platformą transakcyjna do handlu na rynkach finansowych
– Mamy możliwość stosowania dźwigni od 3:1 do 10:1
– Pisanie własnych makr do automatycznych transakcji
– Duża ilość wskaźników i prostych narzędzi do analizy technicznej
– Możliwość podpięcia różnych brokerów np. Wel Trade
– Polska wersja językowa
– Możliwość tradingu na okołu 10 różnych kryptowalutach

Zakładanie konta
Aby skorzystać z usługi MT4 do handlu kryptowalutami najpierw zakładamy konto u brokera Weltrade.com. Po zalogowaniu dodajemy nowe konto cryptocurrency ustawiając docelową dźwignie. Dokonujemy wpłaty środków najprościej poprzez przesłanie LTC, ETH lub karta kredytową. Konto jest prowadzone w walucie fiat USD. A więc do wypłat niezbędna jest weryfikacja KYC, czyli skan dokumentu ID i adresu. Otrzymany login, hasło oraz nazwę serwera podajemy w pobranej aplikacji MT4 ze strony brokera.

Zajmowanie pozycji
Po uruchomieniu programu. Z menu wybieramy interesujące nas instrumenty. Mamy okołu 10 kryptowalut w ujęciu dolarowym i kilka w ujęciu do bitcoina. Do dyspozycji mamy zlecenia kupna i sprzedaży z egzekucją oczekującą (limit) oraz natychmiastową (market). Możemy ustawić także zlecenia obronne ’take profit’ lub ’stop lost’ poprzez przeciągnięcie na wykresie graficznym otwartej pozycji w górę lub w dół. W menu „Wstaw” mamy kilka najpopularniejszych narzędzi oraz wskaźników analizy technicznej.

Uwagi
Każdy broker pobiera kurs od dostawcy płynności lub z giełdy kryptowalutowej. W przypadku Weltrade kurs jest uśrednioną wartością z giełdy HitBTC i Bitstamp co ogranicza wahania i występowania szpilek (np. z powodu flash crash’y). Do monitorowania kursu i ustawiania alarmów polecam korzystać z bitcoinwisdom.io. Najlepiej obserwować giełdę wiodącą od której reszta kopiuje ruchy obecnie jest nią Bitfinex. Warto korzystać z dwóch wykresów jednocześnie tylko na innych interwałach czasowych. Do day tradingu optymalnie jest używać jednego do analizy ogólnej sytuacji i trendu h1, drugi do rozgrywania pozycji m15 – m5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.