Decydujace rozstrzygnięcie

Czasówki fibo
Zazwyczaj po dużych wahaniach kursu sprawdzają się wskaźniki stref czasowych Fibonacciego. W związku z czym pokusiłem się rozrysować je kilka dni temu. O ile pierwszą falę wybicia dość łatwo określić kolejne pochodne nieco gorzej, bo dzielą się na coraz mniejsze fragmenty. Na razie testuję tą strategię z dość dobrym skutkiem.

Wyjście z trójkąta
Według mnie i wielu traderów dzisiaj nastąpi decydujące starcie. Utworzył nam się trójkąt zniżkujący co wróży wyjście dołem. Jednak kąt odbicia z ostatniego spadku był neutralny i wynosił 90° co można zobaczyć Tu
Tak więc z ostrożnością bardziej prawdopodobne zdaje się wyjście górą.

Poniżej czasówka fibo na dziś, po godzinie 20.stej powinno nastąpić rozstrzygnięcie sporu
czasówki.11luty

add. 16.02.2015
Zgodnie z oczekiwaniami wyszliśmy góra, jednak korekta była również gwałtowna co znaczy, że rynek nie jest jeszcze gotowy na większe wzrosty. Mamy dość słabą linię wsparcia czasówki fibo jeszcze działają i pozwoliły wyliczyć dość precyzyjnie czas i wysokość kursu. Przed nami nowy rok w Chinach co powinno na kilka dni przyczynić się do znacznego zmniejszenia ruchu na giełdach i dynamiki.

Poniżej rysunek zielona linia wersja optymistyczna 60%
czasówki16 luty

add. 22.02.2015
Tak jak się spodziewałem dynamika ustała, znaleźliśmy się w kolejnym krytycznym punkcie. Dotychczas podążaliśmy żółtą standardową kreską osiągając 61,8% i teraz 50% poprzedniej górki. Zazwyczaj w takich przypadkach wychodzimy górą rozstrzygnięcie w ciągu kilkunastu godzin wg. jeszcze działającej czasówki fibo. Oczywiście możemy też wyjść dołem ale daje na to 35% wtedy to ponownie możemy testować 160$. Ale niema to znaczenia można zarobić zarówno na shortach jak i na longach.

Poniżej prognoza małe wyjście górą kilkudniowa stabilizacja i mocne wybicie.
czasówki22luty

add. 23.2.2015
Co prawda dzięki strefom czasowym udało się wyczuć moment zmiany trendu, ale wyszliśmy dołem.
Wachlarz fibo się posypał jednak zatrzymaliśmy się jeszcze w miarę bezpiecznej strefie 23,6% ostatniej górki czyli 230$. Impuls poszedł tym razem z giełdy rosyjskiej BTC-e dlatego rozkładam tam nowy wachlarz, poziomy i strefy czasowe fibo. Ostatnią linią oporu przed spadkiem do 160$ jest poziom 218$.

Poniżej prognoza żółta pesymistyczna (60%) i różowa optymistyczna (40%)
czasówki23luty

add. 28.02.2015
Utrzymaliśmy się na wachlarzu kilka dni i polecieliśmy w górę po różowej linii. Na strefie czasowej nastąpiło wybicie z minimalnym opóźnieniem. Dzięki alarmowi udało się otworzyć pozycje w nocy na samym dole trójkąta. I postanawiam jej nie zamykać aż do 320$, już tłumacze dlaczego. Przebiliśmy wszystkie linie wachlarza fibo postawionego miesiąc temu na szczycie, tak wiec wybicie z tego klinu powinno być solidne. Choć jesteśmy jeszcze na krawędzi trzy miesięcznej linii dużego trójkąta i możemy się trochę poodbijać. Równocześnie jak zwykle do AT dopasowało się kilka pozytywnych wydarzeń, zakończenie świąt u Chińczyków, czyli większe obroty a nowy rok wg. nich ma być rokiem wzrostów. Drugim ważnym newsem jest odcięcie 15 mln użytkowników Mega TU od płatności PayPalem, co zmusi ich do płatności bitcoinem. Wg stref czasowych kolejny większy ruch nastąpi 5 marca czyli akurat w dniu licytacji majątku Silk Road a będzie to 50,000 bitcoinów.

Poniżej aktualna pozycja przebicie trzy miesięcznej linii powinno dać nam solidne wybicie do 320$
czasówki28luty

add. 06.03.2015
Zostałem pozytywnie zaskoczony przebiliśmy trzy miesięczną linię kilka dni wcześniej. Chiny po okresie świątecznym wspomogły trochę pompowanie kursu byłem nawet pewny, że w dzień licytacji osiągniemy planowane 320$. Nie było jednak tyle siły skończyło się na 285$ brak żadnych wieści z licytacji zmusiły do nieznacznej korekty w okolice 260$. Przynajmniej było to zdrowe teraz po osiągnięciu szczytu nie spadniemy tak nisko. Czekam dalej na magiczny szczyt myślę, że za trzy dni w poniedziałek wejdziemy na jego poziom. Czasówki fibo jeszcze w miarę działają trafione zostało wybicie z 1 marca i szczyt na 4 tego.
Dodatkowo dzisiaj zapisałem się do konkursu najlepszego tradera na platformie handlowej bitmarket.pl. Do wygrania co tydzień 1 BTC, mam nadzieje zająć choć raz czołowe miejsce 🙂

Poniżej zobrazowanie sytuacji małe zejście na 260$ i dalej w górę po żółtej linii
czasówki6marca

add. 13.03.2015
Postanowiłem zamknąć pozycję long przy 294$ otworzoną 1-go marca. Z kresek wychodzi mi na dzisiaj zakończenie 3-go cyklu fal. Ze szczytu otworzyłem małego shorta i liczę na drobną 3-dniową korektę do 275$. Potem dalej up mamy sporo miejsca aż do 390$, po ładnej zdrowej linii. Czasówki działają trafiono szczyt 10-go i dołek 13-go.
Co do konkursu słabo idzie boty na kursie płaskim jak stół jednego dnia potrafiły wygenerować 20% zysku, odpuściłem nie mam tyle czasu na zabawę w DT.

Poniżej rysunek punkt krytyczny koniec dwu tygodniowego cyklu.
czasówki13marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.