Bitcoin w niepewnych czasach

Upadek Silk Road II i pranie BTC
Ponad 10 dni temu nastąpiło niespodziewane zniknięcie jednego z największych czarnorynkowych bazarów Evolution. Skutecznie uniemożliwiło nam to wybicie na 320$ i wyżej. Zniknęło 12 tys bitcoinów użytkowników, co wywołało małą panikę i wyprzedaż na giełdach. Nie wiadomo czy bitki trafiły na giełdę czy trafią tam w przyszłości. Kilka giełd chce blokować nielegalne bity po prześledzeniu łańcucha bloków. Jednak całkiem możliwe ze bitki są lub będą prane przez inne coiny np. darkcoin (dash), który całkowicie uniemożliwia prześledzenie transakcji.
Jego kurs podwoił się w kilka dni, mimom małej kapitalizacji wypranie bitek jest możliwe ale czasochłonne.

Najbliższe 2 tyg
Mimo wszystko zgodnie z oczekiwaniami denko wachlarza fibo obroniło się na poziomie 245$. Dziś kończy nam się piąty dwu tygodniowy cykl i widzę większy ruch. Mamy dwie opcje chwilowe wybicie i straszenie kolejnym denkiem 220$ i drugą stopniowe wspinanie w stronę 280$. Poniżej rysunek przy czerwonych liniach należy zachować ostrożność. Osobiście ostatnio grałem głównie short co widać w konkursie na bitmarkecie drugi i trzeci tydzień zamknięty z z sumarycznym zyskiem 140% teraz zaczynam long. Puki co mocno kleimy się do linii ostatniego wachlarza wnoszącego na btc-e Jest to prawie jedyna giełda którą obserwuje od 2 miesięcy druga to Huobi.

Poniżej rysunek
25 marca

Bitcoin w czasie wojny i kryzysu monetarnego
Znacjonalizowanie Banku Centralnego Rosji (link1 link2) i uwolnienie kursu rubla powinno zwiększyć eskalację konfliktu między Rosją a finansjerą z zachodu. W Polsce pojawiło się niespodziewanie kilkuset żołnierzy amerykańskich budujących linie obrony z wyrzutniami patriot na czele, docelowo ma ich być w tym roku 10 tys. Mimo rekordowej wartości dolara powinniśmy w końcu zauważyć jego spadek na korzyść kruszców i surowców. Bitcoin powinien pozytywnie zareagować wzrostem jako że stanowi alternatywę dla złota i jest odporny na szalejącą w Europie i Ameryce inflacje. Każdy konflikt to niepewność na rynkach i wycofywanie w stronę bezpiecznych aktywów. Zwiększenie wydatków na zbrojenie a potem na odbudowę zniszczeń zwiększy jeszcze bardziej dług obydwu stron konfliktu. Waluty cyfrowe mają też pewna zaletę w przeciwieństwie do złota nie musimy marnować na nie powierzchni magazynowej i narażać na kradzież jako łupy wojenne.

Konkurs bitmarket
Ustanowiony algorytm konkursowy jest bardzo niekorzystny. Już tłumaczę dlaczego. Wszyscy zaczynamy od 0,5 BTC wygrywa ten kto procentowo wygeneruje największy zysk do kolejnej sesji, a trwa ona tydzień. Jednak mając w jednym tygodniu -90% w kolejnym tygodniu można mieć łatwo +200% i zmiażdżyć konkurencję. Jak? W bardzo prosty sposób kiedy ma się -90% Wystarczy w kolejnym tygodniu dojść z 0,05 BTC do 0,15 BTC. Co na takim płytkim rynku jest bardzo łatwe. W saldzie jesteśmy na -70% bo straciliśmy 0,35 BTC ale w konkursie mamy +200%. Podobnie dzieje się kiedy nie zamkniemy pozycji.
Przykład: mając otwartą nietrafioną pozycję z wynikiem -80% w godzinę rozliczania sesji i saldo 0,1 dochodzi do sytuacji kiedy po kilku godzinach kurs zmieni się na nasza korzyść i pozycja zatrzyma się na -40% i saldzie 0,3. Zamykamy ją szybko ze stratą. Konkurs zaksięguje wtedy wzrost z 0,1 do 0,3 i pokaże nam +200% w rankingu. Cud normalnie inwestor roku. Reszta graczy kiedy wygeneruje w tydzień 70% z 0,5 BTC i w kolejnym znowu 70% dochodząc do 1,44 BTC pozostaje wciąż daleko w tyle botów generujących zysk startując od 0,1. Szczególnie kiedy kurs jest płaski jak stół a oni zarabiają równocześnie na pozycjach short i long wykorzystując 1% procentową różnice. (Oczywiście nie można także wykluczyć domykania takich mikro pozycji z innego konta, co jest łamaniem regulaminu konkursu). Przykład z wczoraj gracz zarobił 60% w ciągu 24h mimo, że kurs nie drgnął, tylko dlatego, że startował od 0,05 BTC. Pozostali mieli ledwie 5-8%.

Moja sugestia. Konkurs miałby sens gdy by rozliczano się w kolejnych tyg. z wszystkiego powyżej 0,5 BTC bo od tylu startowaliśmy. A nie tego co się miało. Można też zrobić ranking miesięczny z większą nagrodą. Bo nie jest sztuką z 1 gr zrobić 5 gr w godzinę sztuką jest z miliona zrobić milion trzysta w rok. Nawet jeśli w pierwszym przypadku mamy stopę zwrotu z inwestycji 400% a w drugim 30%. 
(po 4 tygodniach problem naprawiono każdy co tydzień zaczyna od 0,5)

add. 03.04.2015
Nowy dwutygodniowy cykl zaczęliśmy od spadków po czerwonej linii, straszono nas zejściem na 220$. Jednak pierwszy wachlarz opadający był dość mocny i spadliśmy maksymalnie do 930$, przez tydzień zsuwaliśmy się po nim, aż do wczoraj gdzie zakończył się mały wachlarz korekcyjny puszczony ze szczytu 300$. Dało to nam solidne fundamenty na poziomie 240$ i spore nadzieje na długoterminowy trend wzrostowy.

Poniżej aktualna pozycja powinniśmy wejść ponownie w kanał wachlarza wzrostowego.
3 kwietnia

add. 10.04.2015
Odbiliśmy się od kanału wachlarza wzrostowego jak piłka celujemy w wersję pesymistyczną czyli zjazd do 220$. Dalej ciężko cokolwiek wróżyć. Głębsze przebicie pułapu 220$ oznacza testowanie poziomów 166$ i 133$. Ale to byłoby zbyt przewidywalne i zgodne z oczekiwaniami tłumu. Można więc postawić alternatywną wersję optymistyczną czyli jeszcze tygodniowy boczniak ze średnim kursem 230$ i mocne wybicie. Będzie to akurat punkt zbieżności wszystkich 3 miesięcznych wachlarzy wzrostowych i spadkowych.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.