Czy spadniemy jeszcze niżej? 3 opcje

Sytuacja na rynku globalnym
W celu dokładniejszych prognoz zachowania kursu bitcoina w przyszłości niemożna zapomnieć o pozostałych rynkach finansowych. Największe znaczenie ma według mnie zachowanie złota i dodruk pustego pieniądza. EBC jak wiemy zamierza dokonać kolejnej emisji na wykup złych długów co skończyło się tym, że Szwajcaria zerwała sztywny kurs franka w stosunku do euro. Co do złota trudno powiedzieć puki kondycja dolara jest dobra a FED nie planuje oficjalnej transzy QE. Uwzględniając te fakty BTC przez kolejne pół roku powinien się mozolnie wspinać w kierunku 700$ by zamknąć naszą trzyletnią korekcyjną falę B.

Najbliższy miesiąc dla BTC
Sytuacja w miarę się ustabilizowała, puki co mamy wahania nastrojów. Aby w pełni uzupełnić 3 letnią falę korekcyjną A należałoby zaliczyć symbolicznie poziom 135$. Jednak wg mnie ten scenariusz ma coraz mniejsze szanse realizacji. EA nie przebudzili się w ogóle jedynie Chiny mają zmienne nastroje i często prą w dół. Na giełdach możemy zaobserwować coraz więcej niewidzialnych rąk które wyłapują sprzedawane bity, wykres z ostatniego tygodnia wygląda wręcz sztucznie.
Najbardziej dla mnie odpowiada tu scenariusz zwany flat correction (rys. po prawej). Zakończenie fali B na poziomie 235$ i fali C w okolicach 190$ (opcja 1). Jest jeszcze trzeci scenariusz mocne wybicie na 260$ i korekta 220$.

Poniżej zobrazowanie 3 opcje
option

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.