W przededniu złotej rewolucji

Bez drugiego denka
Minęło prawie dwa miesiące od naszego denka na wykresie bitcoina. W opinii niektórych traderów i ekspertów od AT możemy ponownie pojechać nawet głębiej. Jednak według mnie poniżej 350$ nie powinniśmy już zjechać, gdyż to jest punkt równowagi po wyciszeniu pierwszej fali na h4 czyli 50%. Powoli wychodzimy z trójkąta drugiej fali i do 15 grudnia spodziewam się zobaczyć trzecią falę wzrostową w okolicach 500-520$.

Kwestia złota
Najbardziej zastanawia mnie jednak jak zachowa się BTC gdy złoto wystrzeli w kosmos. Na globalnych rynkach mamy kolejne przeceny surowców, najbardziej widoczne jest to na ropie. Kurs rubla ponownie spada więc Rosja dłużej nie wytrzyma takiego ucisku. Mając spore rezerwy złota razem z Chinami mogą namieszać w światowej równowadze ekonomicznej na co są z pewnością gotowi. Najciekawszym wydarzeniem będzie jutrzejsze referendum w Szwajcarii w sprawie złota i to ono może stać się kluczem do złotej rewolucji w systemie finansowym. Jeśli parytet się uda nasze cyfrowe złoto w postaci bitcoina także powinno pozytywnie zareagować.
Poniżej 2mc wykres

moon

3 comments

  1. Jak wiemy referendum nie wypaliło. Złotą rewolucję można odłożyć w czasie w sumie nie wiadomo na kiedy. Wczoraj miała miejsce licytacja monetek FBI pochodzących z Silk Road, co także nie wpłynęło jakoś specjalnie na kurs. Nasz trójkąt na BTC przedłużył się o 3 dni wszystko wskazuje na to, że wyjdziemy górą. Paliwa może być niewiele, wśród zainteresowanych niema hura optymizmu. A do przyciągnięcia większych inwestorów wciąż brakuje poważnej giełdy, która dźwignęła by ten balast.

  2. Zabrakło entuzjazmu wyszliśmy dołem a kurs zatrzymał się na naszej magicznej linii 50%. Jeśli ją złamiemy można zapomnieć o trwałym złamaniu trendu na wzrostowy. Jeśli nie, czeka nas mozolna wspinaczka w górę bez szału. Na giełdach spółek energetycznych spadki, w Japonii pogłębiona recesja, Rosja się zwija. Więc uważam dziś dzień za dobry początek na ucieczkę w bezpieczne kruszce i wejście w ryzykowne kryptowaluty.
    dno trendu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.