Trend long wizja zagłady

Zwrot akcji i mocne wyjście dołem
W ostatnich dniach mieliśmy decydujący ruch na kursie bitcoina. Niepewna sytuacja sprawiła, że wyszliśmy dołem z powstałego dwa tyg. temu trójkąta. Następnie po tygodniu dotarliśmy do naszego wsparcie 50% przy 350$ które to dzielnie znosiło zrzuty przez kilka dni. Nie pomogła nawet optymistyczna informacja o wprowadzeniu płatności bitcoinem przez Microsoft. Bariera ta pękła co zmusiło część graczy do zamknięcia pozycji long w tym i mnie.
W efekcie mimo powszechnej akceptacji tej monetki, w ciągu 3 dni zbliżyliśmy się do psychologicznej bariery 300$. I tu raczej pozostaniemy nieco dłużej z małym odbiciem przez kilka dni. O ile nie powrócimy w rejony 360$ możemy zapomnieć o trendzie long.
Poniżej obecna sytuacja

wyjscie dołem

Powrót do 3 letniej linii wsparcia
Po przebiciu naszej dość solidnej podłogi trafimy w rejony 250-260$ czyli szczyt poprzedniej tzw. bańki smoleńskiej kwietnia 2013. Pika sięgająca nawet 240$ będzie oznaczała dotknięcie naszej 3 letniej linni trendu. Jeśli tam dotrzemy będzie to decydujące starcie dla naszego projektu. Wcześni inwestorzy czyli tzw. early adopterzy mogą się przebudzić i wyprzedać część zasobów. W obecnej sytuacji nawet słynny guru głupieje, który miał dość dobrą skuteczność dotychczas i nie wie gdzie pójdziemy. Pokusiłem się o jego subskrypcję ale specjalnie niczym nie zaskakuje.

W prawdzie rynek jest już wyprzedany ale istnieje jeszcze inna zabawka psująca to kasyno. Chodzi oczywiście o dźwignie finansową i granie kontraktami CFD na spadki kursu. Spekulanci mogą zarabiać na wzrostach jak i na spadkach co nie wróży niczego dobrego. Dzięki temu na przykład sztucznie jest utrzymywana cena papierowego złota na dnie, co w gruncie rzeczy oznacza i tanie złoto fizyczne.
W mediach pojawiły się także głosy że bitcoin stał się najgorszą inwestycją 2014 roku zaraz po rublu. Naśmiewcze komentarze nie napawają optymizmem ale zwróci to na pewną uwagę nowych inwestorów którzy dostrzegą dno kursu i zaryzykują część aktywów.

Można się śmiać można nie ale korzystając z Kremlowskego formularza napisałem maila do prezydenta Federacji Rosyjskiej czyli do samego Władimira Putina. Okazując uznanie dla polityki obrony wobec hegemonii zachodu, zaproponowałem zamiany części rezerw na bitcoina, skromne 2-3mld $. Mogą one namieszać, a zarazem zapewnić jakieś zabezpieczenie dla gospodarki Rosji w przyszłości.

Poniżej 3 letni wykres i możliwy scenariusz odbicia przy 240$ i zwrot na 700$ gdy większość odtrąbi trend wzrostowy. Oczywiście to tylko moja wizja, powrotu na 66$ się nie spodziewam ale jest to kolejna dość mocna strefa zaporowa zaraz po 160$ i 240$. Wszystko poniżej 260$ to jest strefa piekła i nerwowa szarpanina a jego dno to 66,6$ 🙂
Żeby nie być pesymistą mam także optymistyczny bardziej realny scenariusz: 2014-2015

Oczywiście Wesołych Świąt
Nexushash

last stand

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.