W oczekiwaniu na Global Reset

Last update 06.02.2016
Wyjście z wachlarza
Nowy rok rozpoczęliśmy od spadków na giełdach akcji co przyłożyło się nieznacznie na wzrost wartości kryptowalut podobnie jak w grudniu. Szklany sufit na poziomie 450$ kolejny raz okazał się zbyt mocny. A gdy zbliżyliśmy się do dolnej granicy wachlarza wzrostowego pojawiły się negatywne informacje dotyczące developera bitcoina i problemu podwójnego wydania monet w jednej transakcji Tu. Dodatkowa giełda Cryptsy przyznała się, że została okradziona w 2014 i ma ogromne problemy z płynnością [Tu]. Gwoździem do trumny było oświadczenie jednego z czołowych developerów o tym, że projekt bitcoina wg niego nie wypalił, rezygnuje z niego i przechodzi do banksterskiej konkurencji. Dołączył do grupy R3 zrzeszającej 42 największe banki świata i pracującej nad technologią łańcucha bloków dla bankowości [Tu]. Szczegóły znajdziecie [Tu]. Kumulacja powyższych badnewsów spowodowała pęknięcie w kluczowym dla kursu momencie. Po narysowaniu drugiego wachlarza korekcyjnego można zaznaczyć 2 krytyczne punkty na poziomie 400 i 370$. Sprawia to, że kolejny raz dryfujemy na granicy 2 letniej linii korekcyjnej bitcoina a zapowiadaną bańkę musimy odłożyć nieco w czasie. Celowałbym w kwiecień br. o ile poziom 370$ się utrzyma na razie formuje się podwójne dno z pikiem na poziomie 350$. Sam projekt w mojej ocenie nie jest póki co zagrożony istnieją już rozwiązania nawarstwionych problemów, zainwestowano zbyt dużo kapitału w same kopalnie a pasjonatów chcących pomóc w budowaniu niezależnego sytemu w opozycji do bankierów nie brakuje.

Aktualna sytuacja z obszarami tendencji
15 stycz

Otwarcie Banku AIIB
W globalnej ekonomi czeka nas ciekawy okres jutro 16.01.2016 nastąpi oficjalne otwarcie Asian Infrastructure Investment Bank Tu. Jest to odpowiednik banku światowego i może zachwiać globalną równowagą ekonomiczną. Puki co Chiński index giełdowy Shanghai Composite osiąga dno z przed roku. W środowiskach alternatywnych krąży opinia, że bank ten przyczyni się do początku globalnego resetu i upadku dolara. Do tego dochodzi udostępniona na wolnej licencji technologia generatora plazmowego energii od Keshe mająca zmniejszyć zapotrzebowanie na surowce energetyczne.

Oczekuje się także, że drugi filar nowego systemu finansowego, giełda Wymiany Złota w Szanghaju, rozpocznie w kwietniu działalność w denominacji Juana i w oparciu o ustaloną cenę złota Tu. Rosja i Chiny rozpoczynają przewalutowanie swoich kontraktów terminowych ropy naftowej z amerykańskich dolarów na Rubel i Juan Tu. Oznacza to prawdziwy początek końca Petrodolara i utratę przez USA statusu hegemona.

Wycena Bitcoina a wartość Dolara i Juana
Z analizy giełd bitcoina wynika, że wymiany w chińskiej walucie stanowią 81% wszystkich transakcji wymiany. Wzrost minionych miesięcy możemy więc powiązać ze słabnąca wartością Yuana w której to wyceniany jest tam bitcoin. Idąc w drugą stronę dobre dane dotyczące Chińskiej waluty musiałby także nieco zdołować kurs. Z kolei rosnący dolar nieco wyhamował wzrosty na kryptowalutach a jego upadek da nam podwaliny przyszłej wysokiej wyceny bitcoina.

Update 21.01.2016
Kiedy doszliśmy do krańca wachlarza korekcyjnego czyli poziomu 360-370$ pojawił się kolejny pozytywny news odwracający nastroje. Narodowy Bank Chin oficjalnie pracuje nad cyfrową walutą opartą o łańcuch bloków, dla mnie to nic nowego o cyfrowym Golden Yuanie słyszałem co najmniej rok temu. Sam projekt jest równoległy z bitcoinem i nie powinien jakoś kolidować ze sobą, różnica jest taka, że Chińska waluta nie będzie anonimowa. Wg mnie euforia jest trochę sztuczna ale pomogła nam wyjść z powrotem na szczyt klinu i okolice 410$. Obstawiam stopniowe opadanie w okolice 400$ przez tydzień. Potem większy ruch w górę. Z obserwacji indeksów giełdowych można wnioskować, że global reset właśnie się zaczął, złoto i srebro odrabia teraz kolej na kryptowaluty. Wracając jeszcze do giełdy Cryptsy wznawia ona wypłatę niektórych altów i nie ogłosiła bankructwa liczy na wzrost zainteresowania i odzyskanie płynności. Jednocześnie wyznacza nagrodę w wysokości 1000 BTC za namierzenie złodzieja, a jemu daje ultimatum dobrowolnego oddania skradzionych bitów wtedy zaniecha śledztwa.

Poniżej prognoza
21 stycz

Update 27.01.2016
Na kursie BTC dość szybko znieśliśmy górkę chińskiego newsa. Obecnie znajdujemy się w stanie równowagi zarówno w połowie wachlarza wzrostowego jak i spadkowego. Przecięcia ich linii rysuje nam neutralny obszar klinu (kolor żółty) z tendencją wzrostową. Krytyczne momenty na jego krawędzi kiedy można zająć pozycję zaznaczyłem kółkami. Rozwiązanie sytuacji i wyjście z klinu nastąpi do max tygodnia.

Moja ocena i szanse na scenariusz
27 stycz

Wracając do pary BTC/LTC szorujemy dno, kurs LTC mamy z poziomu kiedy BTC był po 250$. I moim zdaniem jest duża szansa na odrobienie strat, zwłaszcza kiedy starszy brat jest w stanie neutralnym jak obecnie. Dzisiaj widzieliśmy małą pompkę i może to być początek większego ruchu.

Update 05.02.2016
Wróciliśmy z powrotem do kanału wzrostowego mamy żółte światło. Przebicie 400$ pozwoli wejść w zieloną strefę zakupów. Klin kończy się za 4 dni i raczej do tego czasu będziemy pełzali po linii wachlarza wzrostowego. Skoro wróciliśmy tu z powrotem wróciły optymistyczne nastroje. Kolejnym skokiem będzie wg. mnie wejście na poziom następnej linii wachlarza czyli 410$.

5luty

Update 06.02.2016
Wachlarz się rozjechał tym razem dopasowałem go do poziomów fibonacciego i uwzględniłem przebieg z giełdy Huobi. Daje nam to wsparcie na 38,2% i formuje żółty klin. Poniżej symulacja zachowania kursu.

6luty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.