Upadek Europy sprzyja kryptowalutom

Na krawędzi zmiany trendu
Nastąpił długo oczekiwany moment, mamy w końcu koniec czerwca i do tego czasu mieliśmy dojść do linii zmiany trendu. Tak też się właśnie stało jakby kurs przewidział syndrom upadającej Grecji. Doszliśmy do oczekiwanych wartości 260$ na BTC i 4$ na LTC. Wszystko wskazuje na to, że przebijemy tą barierę bezpowrotnie. LTC rósł szybciej od starszego brata i na parze LTC/BTC doszliśmy do poziomu 0.015. Myślę że dojdziemy spokojnie do 0.018 co będzie pierwszym fibo 38,2% ze szczytu grudnia 2014. Dla przypomnienia w maju mieliśmy historyczne minimum na tej parze w wysokości 0.006. Co oznacza że zakupy LTC ze stycznia 2015 po 1$ były wzorową inwestycją szczególnie po dźwigni 1:3, dały nam 900% zwrotu.

Jeśli chodzi o prognozy powinniśmy na kilka dni zatrzymać się na małym boczniaku na poziomie 260$, potem widzę większa dynamikę i lot do poziomu 320$ na bitcoinie i 8$ na litecoinie. Dodatkowo moglibyśmy pokusić się o powiązanie kursu z referendum w Grecji, być może zanim upadną przedłużą swoją agonię do jesieni.

Aktualizując wykres z początku maja jesteśmy na poniższym poziomie
czerwiec 30

Stan przedzawałowy na rynku obligacji
Grexit doprowadził rynek akcji do małych perturbacji i spadków wszystkich indeksów giełdowych. Grecy nie zamierzają spłacać długu bo w sumie i tak nie da się go spłacić. Inwestorzy zaczęli pozbywać się obligacji długoterminowych zamieniając je na 30 dniowe i te maksymalnie do 6mc. Na jesień problem stanie się naprawdę poważny, największym udziałowcem rynku długu jest 2gi co do wielkości bank świata czyli Deutsche Bank. Już teraz ma poważne problemy z utrzymaniem płynności, a jego upadek z pewnością wywoła efekt domina [link]. Na koniec syndrom Cypryjski na który gotowych już jest większość banków. Do przyjęcia procedury Bail-in szykuje się 11 krajów Europy zostało im pięć tygodni. Skoro sam bank wszystkich banków czyli BIS ostrzega sytuacja jest naprawdę poważna [TU].

Jeśli chodzi o wskaźniki zapaści po stronie Azji to w Chinach od tygodnia ostre spadki na rynku akcji, smart money realizują zyski i szukają nowych inwestycji [link]. Część masowo ucieka w złoto fizyczne i być może zacznie także w krypto, szczególnie kiedy media wypromują ten trend, co już zaczęły robić. Być może obserwowany przez nas wzrost na LTC jest udziałem Chińskich inwestorów, należy pamiętać, że tamtejsze giełdy odpowiadają za 80% całego volumenu na tej monecie. Co do dalszych wskaźników pojawiły się także kolejne prognozy dotyczące likwidacji walut papierowych [link]. Chiny postanowiły rozliczać się za gaz w Yuanie i poważnie myślą o powiązaniu waluty ze złotem, mając pokaźne rezerwy powoli przejmują kontrolę nad jego ceną. Powołano dość spory fundusz inwestycyjny w ten metal w formie fizycznej. Może na razie nie udaje się im skutecznie kierować kursem bo kartel dołuje cenę fizycznego złota kontraktami terminowymi dzięki temu, że jest ich 100x więcej. Mimo wszystko fiaty niepokryte niczym kończą swój żywot średnio co 26 lat. Pozostaje mieć nadzieje, że kryptowaluty obok złota i srebra staną się produktem pożądanym w celu zabezpieczenia majątku lub choć chwilową modą. I należy się przygotować, że po resecie pałeczkę globalnego lidera po USA przejmą Chiny, ze swoim Golden Yuanem na czele.

Wysokich zysków, wkrótce rozbuduję trochę portal, (filozofia bogactwa)(handel na MT4)
Nexushash

Grexit


add. 11.07.2015
Bańka na LTC
Nie spodziewałem się, że w tak szybkim tempie dojdziemy do prognozowanych 8$ na Litecoinie. Sukcesywnie udało się zamknąć pozycję long otwartą z 3$ i trochę poshortować ze szczytu.
Pęknięcie wspomogły ataki ddos na Chińską giełdę z największymi obrotami na tej monecie czyli OKcoin, aktualnie działa normalnie. Prognozując dalszy przebieg sytuacji wstawiam poniższy rysunek, na wygaszenie fal zejdzie nam czekać tydzień dwa. Czy potem będziemy kontynuowali trend powyżej 8$ trudno na razie powiedzieć. Ale patrząc na panikę na giełdzie w Chinach inwestorzy pokusza się o nowe inwestycje litecoin zdaje się być idealny. Na bitcoinie w tym czasie kontynuacja wzrostów z celem 320$.

Poniżej foto, 4$ daje nam solidną podstawę, fala spadkowa A pokryła całkowicie wachlarz fibo.
11 LTC


add. 23.07.2015
Korekta i odzyskiwanie wiary na LTC
Zrealizowaliśmy scenariusz żółty z pomyłką 0,1$ czyli szczyt B na 5,4$ i dno C na 3,2$.
Obecnie trafiliśmy w fazę odzyskiwania wiary. Część z pewnością liczyła na szybki powrót na przynajmniej 6$, ale nie tym razem, obserwacja sytuacji w Grecji okazała się pomocna. Wyprzedaż wysp bogatych w gaz, przyjęcie cięć i reform przez Greków oraz kolejna pomocy od EBC. Wszystko po to by masowa wypłata z bankomatów przez mieszkańców nie zakończyła się utratą płynności niemieckich banków, które już bez 30% depozytów byłyby martwe. Świeżutką gotówkę szybko uzupełniono drogą kolejową, by przedłużyć stan tej agonii do jesieni.

Uwzględniając przedłużający się Grexit i okres wakacyjny nie spodziewam się jakiś spektakularnych ruchów na kryptowalutach. Obserwujemy dalsze umacnianie dolara i spadki metali szlachetnych o to nie jest dobrym wskaźnikiem dla naszych wirtualnych monet. W Chinach także nie ma entuzjazmu, rząd zapobiegł dalszym spadkom akcji, pewnie tylko na razie by chwilowo złapać oddech. Obserwować możemy także ciekawe zjawisko, rezerwy w złocie zostały domknięte i rozpoczęło się magazynowanie srebra, którego cena zalicza kolejne 10 letnie minima.

Wracając do krypto pasowałoby jedynie pogłębienie naszej korekty do poziomu 2,8$ która zakończy się pod koniec lipca, wtedy w skali 12h cały zjazd można oznaczyć jako falę A. Jednak radzę pozostać z boku bo równie dobrze możemy już zaczynać falę wzrostową B. Dziś jutro wyjdziemy z tygodniowego klina co pokaże nam dokładny kierunek i zajęcie pozycji.

23 Lipiec

add. 24.07.2015
I wyszliśmy górą na h2 wygląda to dobrze. Nasze cele: 4,75$ i 5,4$ potem 6,3$ (tu mniejsze szanse). Czeka nas tydzień UP.

h2 24 lipca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.