Powrót do poprzedniego szczytu

add. 4.01.2017. Mamy nowe ATH
Powrót do szczytu sprzed 3 lat
Jak można było się spodziewać po wyborach w USA, podwyżce stóp procentowych przez FED oraz niepewnej sytuacji w Europie i Chinach inwestorzy rozglądają się za bezpiecznym schronieniem dla swoich funduszy. Wyraźnie widzimy atak w stronę rynku kruszców i kryptowalut, choć ten pierwszy na razie dotyczy tylko kontraktów terminowych a nie fizycznego metalu, sytuacja ta powoli się zmienia bo złoto fizyczne właśnie wchodzi w islamski świat finansów.

Bloomberg wskazuje, że bitcoin staje się bezpieczną przystanią ze względu na mniejszą podatność na regulacje rządowe i zmiany w polityce monetarnej. BTC po stabilnym jesiennym wzroście umacnia swoją pozycję i zbliża się w okolice starego maksimum kursu z grudnia 2013 roku. Obecnie po drobnej korekcie z grudniowego wybicia o zasięgu jednego wachlarza fibo formujemy kolejny trójkąt zwyżkujący i wszystko wskazuje na wyjście górą w starym roku.
Okolice ATH na pewno będą dość emocjonujące, ale obstawiam jego przebicie jeszcze w styczniu 2017, a zasięg spokojnie dojdzie do 2000$. Jako że większość obrotów i inwestorów pochodzi z rynku Azjatyckiego nowy szczyt możemy nazwać bańką Chińską.

Nowe ATH w PLN/BTC
Na Polskim rynku ze względu na słabą wartość złotówki w stosunku do dolara amerykańskiego ceny bitcoina z dnia na dzień biją rekordy. Wszyscy którzy trzymali długo terminowo tą walutę przez ostatnie 3 lata mogą odetchnąć z ulgą.

Poniżej grudniowy trójkąt zwyżkujący
triangle

Sytuacja na LTC
Młodszy brat bitcoina mimo nieznacznego wybicia o 25% jednego dnia przeżywa swój kryzys.
Para BTC/LTC zaliczyła niedawno historyczne dno na poziomie 0,004.
Wszystko wskazuje na to że będzie się podnosić i jest to dobry moment na zakupy ale potrzeba więcej cierpliwości niż do BTC. Jeśli BTC osiągnie swój szczyt kolejnej bańki część spekulantów na pewno uderzy w kierunku LTC wartość kursu z obecnych 4$ spokojnie może poszybować w okolice 15-20$. Choć pewnie tylko chwilowo bo sporo osób będzie chciało wtedy spieniężyć swoje zyski.

To the moon !!!
bitcoin-to-the-moon-houston

One comment

  1. Doczekaliśmy się odrodzenia Litecoina. Prognozowałem 20$ ale nie liczyłem na żaden Segwit, na bazie wszystkich aktualnych newsów podnoszę poprzeczkę i stawiam na 100$ do końca roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.