Czy to dobry moment na zakup Bitcoina?

Last update 23.01.2019 r.
Scenariusz i układ Gartleya, który przedstawiałem od czerwca 2018 roku w końcu się zrealizował. Dotknęliśmy wewnętrznego mierzenia fibo 127.2 %, które przypada nam na $4400. I jest to oczekiwana strefa popytowa, co zostało potwierdzone przez szybkie wybicie do $5000. Czy warto robić tu zakupy? Dla hodlerów na kilka lat tak choć lepiej podzielić to na kilka transzy, w perspektywie kilku miesięcy nie koniecznie bo wciąż są spore szanse na dotarcie do okolic $3000. Dla traderów na pewno dobry okres, bo w końcu zaczęło się coś dziać dzięki takim ruchom można zarobić w ciągu dnia więcej niż przez ostatnie 2 mc gry. Ogólnie nastroje na rynku są pesymistyczne widać wyraźnie fazę depresji, media sieją fud, ostatnie słabe ręce oddają bity ale za to na rynku pozagiełdowym wyraźna faza akumulacji grubych graczy. Miliardy $ płyną w stronę spółek związanych z technologiami rejestrów rozproszonych jak Blockchain. Myślę że minie około 3-5 lat zanim technologia będzie w pełni użyteczna. Sam rynek kryptowalut ponownie zaatakuje nowe szczyty w ciągu 2-3 lat spokojnie można założyć dla Bitcoina nowy target na poziomie $250 000. co potwierdza np. miliarder Tim Drapper, śledzę go od lat na pewno wie co mówi. Z pozytywnych informacji mamy start platformy Bakkt który przypada nam za 2 mc 24 stycznia 2019 (termin przesunięto już 2 razy). Druga dobra wiadomość to Szwajcarska giełda papierów wartościowych rozpoczyna handel indexem Crypto ETP w skład którego wchodzi 5 czołowych kryptowalut. Jak widać rynek krypto otwiera się w końcu na inwestorów instytucjonalnych, co w perspektywie kilku lat przebije bankę roku 2017.

„Bój się, gdy inni są chciwi, i bądź chciwy, gdy inni się boją”

Cena bitcoina porusza się w regularnych cyklach, korekty i fazy wzrostu są coraz dłuższe.

Add 23.12.2018 r.
Zaliczyliśmy oczekiwany obszar $3000 a dokładnie $3200 widać było już ewidentnie strefę popytową do tego dotknęliśmy 200 okresowej linii SMA na wykresie tygodniowym. Jest to dość mocne wsparcie dla kursu które nigdy w historii Bitcoina nie zostało przebite. Kurs w ciągu tygodnia poszybował $1000 w górę i moim zdaniem poziomu $3000 nie przebijemy ani w tym ani następnym roku. Dlatego ważne było stopniowe ładowanie się na kolejnych coraz niższych poziomach a nie oczekiwanie na magiczne $1000, które zaczęło wieszczyć wielu pseudo expertów. Co nas czeka w najbliższych miesiącach? Widzę tu stopniowe wspinanie się bardzo rozciągnięte w czasie być może nawet dwa lata zanim ponownie uderzymy w poziomy $20 000. Według prognoz różnych instytutów kolejny szczyt przypadnie nam w latach 2022-2023 i będą to poziomy 150-300 tys. dolarów. Oczywiście może to przyspieszyć jeśli amerykański SEC da zielone światło dla funduszy ETF (następna decyzja do Lutego 2019) a Bakkt uruchomi platformę.

Brak logiki rynku, głos tłumu i pseudo expeprtów można przedstawić mniej więcej tak:

Add 23.01.2019 r.
Kolejny miesiąc za nami wykres przypomina nam fazę akumulacji, która mieści się w wachlarzu fibonacciego. Według mnie w ciągu kilku dni czeka nas wybicie w okolice $4900, co wynika z kolejnego kluczowego poziomu fibo 161.8%. Cały rok będzie raczej podążał w lekkim trendzie wzrostowym tworząc co jakiś czas wielotygodniowe konsolidacje. Odnośnie wydarzeń ze świata krypto termin uruchomienia platformy Bakkt został kolejny raz przesunięty, ale jest to kwestia kilku mc ogłoszono już nabór na stanowiska pracy. Obecnie trwa coroczny szczyt ekonomiczny w Davos, temat kryptowalut pojawia się wielokrotnie, elity są częściowo nieprzechylne ale namawiają do regulacji i tworzenia cyfrowych walut krajowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.