Czy to dobry moment na zakup Bitcoina?

Last update 23.12.2018 r.
Scenariusz i układ Gartleya, który przedstawiałem od czerwca 2018 roku w końcu się zrealizował. Dotknęliśmy wewnętrznego mierzenia fibo 127.2 %, które przypada nam na $4400. I jest to oczekiwana strefa popytowa, co zostało potwierdzone przez szybkie wybicie do $5000. Czy warto robić tu zakupy? Dla hodlerów na kilka lat tak choć lepiej podzielić to na kilka transzy, w perspektywie kilku miesięcy nie koniecznie bo wciąż są spore szanse na dotarcie do okolic $3000. Dla traderów na pewno dobry okres, bo w końcu zaczęło się coś dziać dzięki takim ruchom można zarobić w ciągu dnia więcej niż przez ostatnie 2 mc gry. Ogólnie nastroje na rynku są pesymistyczne widać wyraźnie fazę depresji, media sieją fud, ostatnie słabe ręce oddają bity ale za to na rynku pozagiełdowym wyraźna faza akumulacji grubych graczy. Miliardy $ płyną w stronę spółek związanych z technologiami rejestrów rozproszonych jak Blockchain. Myślę że minie około 3-5 lat zanim technologia będzie w pełni użyteczna. Sam rynek kryptowalut ponownie zaatakuje nowe szczyty w ciągu 2-3 lat spokojnie można założyć dla Bitcoina nowy target na poziomie $250 000. co potwierdza np. miliarder Tim Drapper, śledzę go od lat na pewno wie co mówi. Z pozytywnych informacji mamy start platformy Bakkt który przypada nam za 2 mc 24 stycznia 2019 (termin przesunięto już 2 razy). Druga dobra wiadomość to Szwajcarska giełda papierów wartościowych rozpoczyna handel indexem Crypto ETP w skład którego wchodzi 5 czołowych kryptowalut. Jak widać rynek krypto otwiera się w końcu na inwestorów instytucjonalnych, co w perspektywie kilku lat przebije bankę roku 2017.

„Bój się, gdy inni są chciwi, i bądź chciwy, gdy inni się boją”

Cena bitcoina porusza się w regularnych cyklach, korekty i fazy wzrostu są coraz dłuższe.

Add 23.12.2018 r.
Zaliczyliśmy oczekiwany obszar $3000 a dokładnie $3200 widać było już ewidentnie strefę popytową do tego dotknęliśmy 200 okresowej linii SMA na wykresie tygodniowym. Jest to dość mocne wsparcie dla kursu które nigdy w historii Bitcoina nie zostało przebite. Kurs w ciągu tygodnia poszybował $1000 w górę i moim zdaniem poziomu $3000 nie przebijemy ani w tym ani następnym roku. Dlatego ważne było stopniowe ładowanie się na kolejnych coraz niższych poziomach a nie oczekiwanie na magiczne $1000, które zaczęło wieszczyć wielu pseudo expertów. Co nas czeka w najbliższych miesiącach? Widzę tu stopniowe wspinanie się bardzo rozciągnięte w czasie być może nawet dwa lata zanim ponownie uderzymy w poziomy $20 000. Według prognoz różnych instytutów kolejny szczyt przypadnie nam w latach 2022-2023 i będą to poziomy 150-300 tys. dolarów. Oczywiście może to przyspieszyć jeśli amerykański SEC da zielone światło dla funduszy ETF (następna decyzja do Lutego 2019) a Bakkt uruchomi platformę.

Brak logiki rynku, głos tłumu i pseudo expeprtów można przedstawić mniej więcej tak:

FacebookTwitterGoogle+LinkedInWykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>